REHBER_SULTANGAZ_BASLIK_03.jpg

İSTANBUL ENSARLARİ, ACİL YARDIM GÖNÜLLÜLERİ


Gümüş Üye
Firma Adı
: İSTANBUL ENSARLARİ, ACİL YARDIM GÖNÜLLÜLERİ
Yetkili Adı
: Ömer Özhan BİTLİS Grup Sorumlusu
Adres
: Bahcşehir - İsanbul
Şehir/İlçe
: A.BÜTÜN İLLER / A.Bütün İlçeler
Telefon
: (549) 350-1691
Cep Tel
:
Faks
:
Sektörler
: SULTANGAZİ RESMİ ve ÖZEL İDARELER , Sivil Toplum Kuruluşları , HİZMET SEKTÖRÜ
Email
:
Web
:
Facebook
:
Email Formu
: Email belirtilmemis.
Bu firma toplamda 253 kez ziyaret edildi.
Firma Resimleri
Firma Detayları

 

 

ACİL YARDIM

GÖNÜLLÜLERİ DERNEĞİ 

(BAŞAKŞEHİR ŞUBESİ)

TR790020500009394117800002

 

 

03.03.2018 de Başakşehir Depoda yaptığımız istişaremize

Güven Sürmeli, Ömer Bitlis, Arif Bey, Selçuk Bey, Ekrem Bey, Yüksel Tanrıverdi,

Ahmet Öztürk, İbrahim Şenyiğit, İhsan Suiçmez, Adnan Polat, Mehmet Gönül ve

Muhammed Ayar katılım sağlamıştır.

Ekleme, düzeltme ve katkı yapmak isteyenler için istişarede konuşulan konular aşağıda sıralanmıştır.

 

1-           100 adet yatak-yorgan-yastık, 500 adet çocuk bezi, 70 adet setüstü ocak, 50 adet şofben, 50 adet çaydanlık, temin edilmesinin gerekliliği konuşuldu. Yaklaşık 27.000 TL tutmaktadır hayır sahiplerinden aşağıdaki hesap numarasına nakdi yardımlarını göndermelerini talep ediyoruz.

2-           İstanbul içinde ihtiyaç sahibi Suriyeli ailelerimizden “iş arayanları” Mehmet Gönül Abimize yönlendire bilirsiniz. 532 633 02 71

3-           “İlk Yardım” ve “Acil Kurtarma” ile ilgili eğitim alınması planlanıyor. Başakşehir depoda Pazar 13 18 arası planlanan eğitimler Ensarlara açık olacaktır.

4-           Türkiye piyasasında çekilecek bir şirket ayrıldığı için evlerini boşaltıyor, o evlerde ki eşyaları biz alacağız. İbrahim Şenyiğit.

5-           Ferhat Polat işyerinde proje üzerine çalışma yapmak istediğini belirtti. 2 hastamız için gerekli 10 000 TL nin bulunması gerekiyor. Hastalar ile ilgili ayrıntıları Muhammed Ayar ve İhsan Su içmezden alacak.

6-           Acilder 2018 raporunu sunacak. Hangi ilçeye ne ve ne kadarlık yardım yapılmış? İstanbul Ensarlarından gelen kayıtlar neler ve neler alınmış? Menderes Arıcan

7-           Esenyurt ve Kartalda hipermarketlerde kalan ürünler toplanıp ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak. Menderes bey iki ilçe için organizasyonu ve bilgilendirmeyi yapacak.

8-           Kartal 2100 TL (22 Mart), Sultangazi 1000 TL, Esenyurt 1500 TL, Arnavutköy 1100 TL (1 Nisan) yardım toplama taahhüdünde bulundular.

9-           İstanbul Ensarları Whatsup grubundaki tüm kişilerin aylık en az 100 TL yi aşağıdaki hesaba ulaştırmaları ya da vesile olmalarının elzem olduğu karara bağlandı. Aidatını yıllık olarak ödemek isteyenler açıklama yazarak hesap numarasına ulaştıra bilirler. 

10-         İstanbul Ensarları domaini İbrahim Şenyiğitten alınacak. Aynur hanım web sitesini hazırlayacak. Aralık ayında açılması bekleniyor.Aynur Karabulut.

11-         Büyük hipermarketlerin ellerinde kalan ürünlerin alınması için gerekli tüzük değişikliğinin yapılmasına karar verildi. Aynur hanım tüzük incelemesi yapacak. Menderes Arıcan-İhsan Suiçmez

12-         Adak, bağış vs kurban kesimi konusunda Esenyurt, Kartal, Arnavutköy depo ve lokasyonlarının çok uygun olduğu ve kurban parasının yaklaşık 800 TL den başladığı konuşuldu. Kurban için parası gönderildiği takdirde rahatlıkla kesilebildiği hatırlatıldı.

13-         Bir sonraki istişarenin 07 4 2019 Pazar günü, saat 11 de Başakşehir Depoda yapılmasına karar verildi.

Allah çalışmalarımızı bereketlendirsin inşallah..

Yardım yapmak isteyenler için iban numarası

 

ACİL YARDIM GÖNÜLLÜLERİ DERNEĞİ

(BAŞAKŞEHİR ŞUBESİ)

TR790020500009394117800002

(Enfâl Suresi), 72. Ayet

İman edip hicret eden ve Allah yolunda mallarıyla, canlarıyla cihad edenler ve (muhacirleri) barındırıp (onlara) yardım edenler var ya, işte onlar birbirlerinin velileridir. İman edip hicret etmeyenlere gelince, hicret edinceye kadar, onların velayetleri size ait değildir. Eğer din konusunda sizden yardım isterlerse, sizinle aralarında sözleşme bulunan bir kavme karşı olmadıkça, yardım etmek üzerinize borçtur. Allah yaptıklarınızı hakkıyla görendir.

Selam olsun Allahın velayetini hakkıyla kuşanmaya çalışanlara...

Böyle güzel amellerin saman alevi gibi yanıp sönmemesi için takdir edersiniz ki bazı kuralların işletilmesi gerekmektedir. İstanbul Ensarları olarak uyduğumuz kuralları aşağıda sıraladık;

1- İstanbul Ensarlarında yer alan tüm Ensarlar öncelikle muhacir, Müslüman olmak üzere ihtiyaç sahibini bulmak, ihtiyaçlarını tesbit etmek grupta paylaşmak, takip etmek ve mümkün ise teslimatında fotoğraf ile bilgilendirmesini yapmak, ihtiyaç sahibi bulunmasa da infakları depolara nakletmek toplamak ve hayır sahiplerini bulmak sorumluluğundadır.

2- Whatsup grubunda sadece yardım ile ilgili faaliyetler paylaşılmalıdır, islami ve elzem olsa bile farklı odaklanmalara yol açılmamalıdır.

3- Gereksiz-çirkin, rencide edici ve bir seferde 4 den fazla resim paylaşılması yasaktır. Örneğin bayanların ve paranın resmi çekilmemelidir. Çekimlere özen gösterilmelidir.

4-Yardım edilecek yerin ya da yardım alınacak yerin ad, soyad, telefon açık adres (ilçe dahil) yazılmasının (konum atmak yeterli olmaz)  ve alınacak malzemelerin fotoğraflarının mutlaka paylaşılması gerekmektedir. Eskimiş-fonksiyonunu kaybetmiş ürünler için nakliye ve işçilik yapılmamalıdır.

5- Özelden yazılması gereken konuların genele yazılıp gereksiz ilginin oluşturulmamasının, özelden yazılıp çözüle bilecek şeylerin gruba yansıtılmaması gerekmektedir.

6- Saat 23 ile 08 arasında kesinlikle paylaşım yapılmaması gerekmektedir.

7- Genel grupta imoji, gereksiz tekrar, karikatür vs kullanılmaması gerekmektedir. Yazılacak şeyler mümkün olduğunca tek sekmede-tek seferde yazılmalı. Mümkün olduğunca az paylaşım ile net bilgi akışı sağlanmaya çalışılmalıdır.

8- Her ay belirlenen yer ve saatte düzenli istişarenin yapılması. Bunun kayda alınması, takip edilmesi gereklidir. (İstanbul ensarları her ayın 2 nci pazar günü saat 11 de Başakşehir depoda yapmaktadır istişarelerini.)

9- Sosyal medya kullanımları ehil kişiler tarafından yapılmalı ve kontrol altında olmalıdır.

10- Adresler ve aile bilgileri, ihtiyaç durumu ve yapılan yardımlar düzenli olarak kayıt altında tutulmalıdır. Mükerrer yardım olmaması için ilçe sorumluları belirlenmeli ve yardımlar onların bilgisi dahilinde yapılmalıdır.

Facebook Yorumları